Z ostatniej chwili

58-latek szykował się na wojnę?

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 07.09.2018 0 komentarzy

Policja zabezpieczyła u niego duży arsenał.

Realizacja miała miejsce w ostatnich dniach. Sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w wyniku prowadzonych działań w mieszkaniach na terenie Gdańska i Sopotu zabezpieczyli broń oraz amunicję pochodzącą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Zabezpieczono m.in. kilkaset sztuk różnego rodzaju naboi, pociski artyleryjskie, pociski do granatnika, pistolety, zapalniki i lufy karabinowe, a także petardy. Na miejscu w trakcie prowadzonych czynności obecni byli biegli z zakresu fizyko-chemii i balistyki. Część zabezpieczonych przedmiotów została zabezpieczona przez saperów celem zdetonowania na poligonie.

Do sprawy zatrzymano także 58-letniego mieszkańca Sopotu. Policjanci ustalili, że nie posiada on żadnych pozwoleń na posiadanie broni i amunicji. Sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia różnych rodzajów broni i amunicji. Zatrzymany przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W świetle obowiązujących przepisów za popełnione przestępstwo sprawcy grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners