Z ostatniej chwili

Dewastował w centrum Gdańska, rozpoznajesz go?

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 20.06.2017 3 komentarzy

Policja prosi o kontakt osoby, które rozpoznają, kim jest osoba zarejestrowana na nagraniach monitoringu. Mężczyzna uszkodził jedną z figur przy wejściu na Dworzec Główny.

Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie zdarzenia, do którego doszło 8 czerwca br. ok. godz. 4.20 przy Dworcu Głównym. Sprawca wyrwał z postumentu jedną z figur będących częścią pomnika „Kindertransportów”. Następnie odstawił ją na bok i zaczął robić sobie z nią zdjęcia. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wartość uszkodzeń oszacował na kwotę ok. 3 tys. zł. 

Funkcjonariusze sprawdzili kilkanaście wielogodzinnych nagrań z różnych kamer miejskiego monitoringu i kamer przemysłowych. W wyniku analizy monitoringu znaleźli fragment, na którym najlepiej widać w przybliżeniu wizerunek poszukiwanego sprawcy. 

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji II w Gdańsku przy ul. Piwnej 32/35. Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc na nr 58 32-14-622 lub na numery alarmowe 112 i 997, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji. 

Za znieważenie pomnika grozi kara grzywny albo ograniczenia wolności, a za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat więzienia.


Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gwe24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners