Z ostatniej chwili

Kolejny wypadek spowodowany przez pijanego kierowcę

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 21.12.2017 0 komentarzy

Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 34-letni kierowca osobowego volkswagena najechał na tył naczepy.

We wtorek o godzinie 9.00 oficer dyżurny tczewskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Mała Karczma. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gniewie, którzy wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem polo kończąc manewr wyprzedania najechał na tył samochodu ciężarowego marki Daf z naczepą.

Pasażer z samochodu osobowego z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Podczas tej interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowców uczestniczących w zdarzeniu.

Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie pół promila alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 34-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z powodu uszkodzeń powypadkowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego i kierowania samochodem w stanie po spożyciu alkoholu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners