Z ostatniej chwili

Kompletnie pijany kierowca przewoził dzieci

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 17.07.2017 0 komentarzy

Aż 3 promile alkoholu miał kierowca autobusu, który przewoził dzieci wracające z obozu szkoleniowego. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

W sobotę po południu na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o kierowcy autokaru, który miał poruszać się tak zwanym wężykiem po całej szerokości drogi. Jak ustalił dyżurujący przy telefonie funkcjonariusz, kierowca jechał drogą wojewódzką nr 214 w kierunku Skórcza. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z pobliskiego posterunku, którzy w miejscowości Drewniaczki zauważyli stojący na poboczu autokar.

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca tego pojazdu jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna godzinę wcześniej wyjechał z Kościerzyny i przewoził 16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat, które wracały do Łodzi z obozu szkoleniowego.

Mieszkaniec Łodzi został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie, a dzieci wróciły do domu z innym przewoźnikiem.

Kierowca jak wytrzeźwieje odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. popełnienie tego przestępstwa kodeks przewiduje karę do 3 lat więzienia. Śledczy rozważą również możliwość przedstawienia 40-latkowi zarzutów dotyczących narażenia swoich pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners