Z ostatniej chwili

"Lewy" tytoń w Starogardzie

Polub nas!
KPP Starogard Gdański / KG 13.07.2017 0 komentarzy

W trakcie kontroli drogowej policjanci zatrzymali auto, w którego bagażniku znajdowało się ponad 110 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Jabłowo na drodze wojewódzkiej nr 222, gdzie policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi.

Jak się okazało 47 – letni kierowca tego auta przewoził w bagażniku worki oraz kartony, w których funkcjonariusze ujawnili ponad 110 kg zmielonego tytoniu. Jak ustalili śledczy straty powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku popełnienia tego przestępstwa wyniosły ponad 88 tys.zł.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego od kontrolowanego pojazdu oraz polisy OC, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Kierowca audi został doprowadzony do komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące przewożenia krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzowych. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners