Z ostatniej chwili

Miał narkotyki, kierował po kokainie

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 06.07.2018 0 komentarzy

Kierowca audi podczas kontroli drogowej zachowywał się dziwnie, więc został poddany testom i kontroli osobistej.

Policjanci drogówki o godz. 23.20 na ul. Nowiny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Kierowca samochodu podczas prowadzonej kontroli podejrzanie się zachowywał, był wyraźnie zdenerwowany interwencją policjantów. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Policjanci poprosili kierowcę, żeby wysiadł z samochodu i poinformowali go, że zostanie poddany kontroli osobistej. W trakcie przeprowadzonej kontroli w saszetce biodrowej policjanci znaleźli woreczek foliowy, a w nim 100 sztuk najprawdopodobniej tabletek ecstasy (MDMA). Oprócz tego mężczyzna ukrywał w bieliźnie osobistej zawiniętą w folię aluminiową marihuanę.

Badanie na obecność w organizmie środków odurzających wykazało, że mężczyzna znajduje się pod działaniem kokainy oraz metamfetaminy. 27-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zabezpieczone narkotyki zostały poddane analizie przez biegłego sądowego, który określił ich skład oraz ilość porcji.

Policjanci przeszukali również mieszkanie oraz piwnicę zatrzymanego mężczyzny, w tych miejscach zabezpieczyli kolejne środki odurzające oraz amunicję do broni myśliwskiej.

Wczoraj popołudniu mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, tam usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających m. in. ponad 100 tabletek ecstasy, kilkudziesięciu porcji amfetaminy oraz kilku porcji marihuany, za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. 27-latkowi przedstawiono również zarzut posiadania amunicji bez zezwolenia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Kierowanie samochodem po użyciu środków odurzających jest przestępstwem i grozi za to utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna i kara do 2 lat więzienia.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners