Z ostatniej chwili

Napastnik z bronią i wyciek gazu

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 02.10.2017 0 komentarzy

Akcja policji i straży pożarnej.

W czwartek na terenie terminala gazowego w gdyńskim porcie policjanci z gdyńskiej komendy wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej przeprowadzili ćwiczenia symulacyjne. Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 10 gdy dyżurny komendy miejskiej policji w Gdyni uzyskał informację, że na terenie terminala gazowego znajduje się zamaskowany napastnik, który wziął zakładnika i grozi jego zabiciem.

Na miejsce skierowany został patrol, który potwierdził zgłoszone zagrożenie. Rozmowę z napastnikiem podjęli policyjni negocjatorzy, którzy doprowadzili do wypuszczenia przetrzymywanego zakładnika oraz wyrzucenia broni przez zamaskowanego agresora. Porywacz został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy z gdańskiego pododdziału antyterrorystycznego.

Po jego zatrzymaniu okazało się, że prócz uprowadzenia jednego z pracowników terminala gazowego zatrzymany dokonał rozszczelnienia instalacji gazowej co doprowadziło do wycieku gazu. W tym miejscu do akcji wkroczyli strażacy, których zadaniem było zlokalizowanie miejsca wycieku i zneutralizowanie zagrożenia.

Ćwiczenia zakończyły się sukcesem, porywacz został zatrzymany, a wyciek gazu zlokalizowany i usunięty. Tego typu działania mają na celu właściwe zgranie pracujących na miejscu zdarzenia nadzwyczajnego służb oraz wyciągnięcie wniosków skutkujących zapewnieniem właściwych reakcji oraz podejmowaniem sprawnych i skutecznych działań w razie wystąpienia realnego zagrożenia.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners