Z ostatniej chwili

Nie miał prawa jazdy, a jeździł jako kurier

Polub nas!
Straż Miejska Gdańsk / KG 20.11.2017 0 komentarzy

Wjechał tam, gdzie obowiązywał zakaz ruchu...

W miniony poniedziałek około godziny 16:40 na ulicy Kartuskiej  w Gdańsku patrol z Referatu V zwrócił uwagę na samochód, którego kierowca nie zastosował się do znaku drogowego B-1. W tym miejscu zakaz ruchu w obu kierunkach nie dotyczy posiadaczy identyfikatorów.

Zauważyliśmy pojazd wjeżdżający w strefę ograniczonego ruchu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy kierowca ma zezwolenie na wjazd. Mężczyzna jednak z impetem ruszył. Styl jego jazdy mógł zagrażać innym uczestnikom ruchu, dlatego pojechaliśmy za nim. Gdy kierowca wjechał w ślepą ulicę, zastawiliśmy jego pojazd radiowozem. Mężczyzna powiedział nam, że jest kurierem i że przeszkadzamy mu w pracy. Nie chciał się wylegitymować, dlatego wezwaliśmy patrol policji – tłumaczy młodszy specjalista Maciej Elijasz.

Policjanci szybko ustalili, że z powodu przekroczenia limitu punktów karnych, 30-latek stracił prawo jazdy. Za poruszanie się po drodze publicznej bez wymaganych uprawnień ukarali kierowcę mandatem. Drugi mandat za niestosowanie się do znaków drogowych wręczyli mężczyźnie strażnicy.

Nie przekonało to jednak kierowcy do rezygnacji z jazdy. Jego samochód poruszający się ulicą Kartuską strażnicy miejscy dostrzegli trzy godziny później.

Zauważyliśmy ten sam pojazd, za kierownicą siedział ten sam mężczyzna. Pojechaliśmy za nim. Kierujący zjechał w boczną ulicę, zaparkował auto. Wiedząc o tym, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdu mechanicznego, ukaraliśmy go kolejnym mandatem – mówi Maciej Elijasz.

30-latek został ostrzeżony, że jeśli będzie dalej postępował w ten sposób, narazi się na dużo poważniejsze konsekwencje.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners