Z ostatniej chwili

Papierosy bez akcyzy w magazynie 48-latka

Polub nas!
Morski Oddział Straży Granicznej / KG 25.10.2017 0 komentarzy

W hali jednej z firm funkcjonariusze Straży Granicznej przechwycili niemal milion sztuk nielegalnych papierosów.

Strażnicy graniczni z Gdańska ustalili, że w jednej z hali magazynowych znajdują się duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Potwierdziło to przeszukanie hali i dwóch samochodów, gdzie gdańscy strażnicy graniczni znaleźli 800 tys. nielegalnych papierosów wraz z pustymi opakowaniami - ich wartość to około 500 tys. zł.

To nie wszystko. Sprawdzenie posesji należącej do 48-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego przyniosło ujawnienie kolejnych 15 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar został zabezpieczony, a mężczyzna będzie odpowiadał za naruszenie kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

To kolejne w ostatnim czasie nielegalne papierosy, które przechwycili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku. Na początku października i kilka dni później w posesjach i samochodach kontrolowanych w powiecie gdańskim strażnicy graniczni zabezpieczyli łącznie ponad 430 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych blisko 300 tys. zł.

 

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gwe24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners