Z ostatniej chwili

Pijana w nocy zostawiła dziecko na leśnej drodze

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 18.09.2018 0 komentarzy

3-letnią córkę znaleźli pracownicy leśni i oddali pod opiekę rodzinie.

W poniedziałek rano funkcjonariusze z Posterunku Policji w Czarnem otrzymali informację z Ośrodka Pomocy Społecznej, że w małej wsi w pobliżu Czarnego 24-letnia mieszkanka tej miejscowości prawdopodobnie zostawiła na noc dziecko w wózku na drodze szutrowej w lesie. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, na miejscu około godziny 10.00 przebadali na zawartość alkoholu matkę dziecka, która miała 0,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili również, że kobieta spożywała dzień wcześniej alkohol z swoimi znajomymi i około godziny 22-23 opuściła spotkanie zabierając ze sobą w wózku swoją 3-letnią córkę. Matka dziecka doszła do swojego domu, jednak po drodze zostawiła córkę na leśnej drodze szutrowej. Rano około 5.30 do pracy tą droga jechali pracownicy leśni, zatrzymali się, gdy zobaczyli wózek z dzieckiem. Jeden z nich poznał dziewczynkę, która była zziębnięta i przestraszona, wiedział, że w pobliżu mieszka jej rodzina i tam zostawił ją pod jej opieką.
Matka dziecka została zatrzymana. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca gdzie znaleziono dziecko oraz przesłuchali świadków. Dziewczynka decyzją Sądu Rodzinnego w Człuchowie została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym, została również przebadana przez lekarza, na szczęście, mimo nocy spędzonej w lesie, nic się jej nie stało.

Zatrzymana mieszkanka gminy Czarne najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Za narażenie na niebezpieczeństwo osoby, nad którą ciąży obowiązek opieki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners