Z ostatniej chwili

Pijany kierowca staranował znaki i uciekł

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 07.12.2017 0 komentarzy

55-latek, kierujący ciężarowym samochodem uciekł z miejsca zdarzenia, ale wkrótce został zatrzymany przez policjantów.

Wczoraj około 18:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Łąg. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zjechał na środek drogi, staranował znaki stojące na wysepce w centrum wsi i ucieka ciężarowym iveco w stronę Chojnic. Natychmiast na wskazana trasę zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy w miejscowości Krojanty zauważyli opisywanego tira i zatrzymali to auto do kontroli.

Zaraz po otworzeniu drzwi auta policjanci poczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że sprawca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu 55-latkowi prawo jazdy.

W najbliższym czasie mieszkaniec Piły usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Policja apeluje nie tylko do osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu, a także do świadków takich zdarzeń. Pamiętaj – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie!!! Od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners