Z ostatniej chwili

Policjanci będą kontrolować motocyklistów

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 22.08.2018 0 komentarzy

Stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców i prędkość, z jaką poruszają się motocykliści będą sprawdzać w czwartek funkcjonariusze policji. Na drogach w regionie prowadzone mają być działania pn. „Motocykle”.

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie przypomina o trwającym sezonie motocyklowym. Na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów.

- Pamiętajmy, że zdarzają się także wypadki z ich udziałem. W zderzeniu z samochodem motocykliści mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń – przypominają funkcjonariusze policji.

Dlatego w czwartek przedstawiciele drogówki będą realizować działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa motorowerzystów i motocyklistów. Akcja „Motocykl” prowadzona będzie na drogach całego województwa pomorskiego.

- Podczas prowadzonych działań policjanci będą przede wszystkim kontrolować kierujących jednośladami, tj. m.in. sprawdzać czy posiadają uprawnienia na motocykl  oraz kontrolować prędkość, z jaką się poruszają – zapewniają funkcjonariusze policji. Kontrolujący zwracać uwagę będą także na agresywne zachowania na drodze.

Policja apeluje do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

 

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners