Z ostatniej chwili

Ponad stu imigrantów "na czarno"

Polub nas!
Morski Oddział Straży Graniczne / KG 30.03.2017 0 komentarzy

Funkcjonariusze ze Straży Granicznej we Władysławowie skontrolowali legalność zatrudnienia cudzoziemców - okazało się, że 132 cudzoziemców jest zatrudnionych niezgodnie z prawem. Ustalenie to było efektem skontrolowania 32 podmiotów. Wśród pracujących nielegalnie 129 osób stanowili obywatele Ukrainy.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie tylko w wyniku kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzonych w trzech podmiotach ustalili, że 66 cudzoziemców pracowało tam nielegalnie. Dodatkowo stwierdzili, że kontrolowana przez nich agencja zatrudnienia prowadziła działalność bez wymaganego wpisu do właściwego rejestru. W jednej z firm branży stoczniowej wykryto 8 cudzoziemców pracujących nielegalnie, przy czym strażnicy graniczni podczas tylko tej jednej kontroli przeanalizowali dokumentację pracowniczą aż 178 cudzoziemców.

18 innym cudzoziemcom naruszającym w Polsce porządek prawny komendanci placówek Straży Granicznej w Gdańsku, Gdyni, Elblągu, Świnoujściu i Szczecinie wydali w ostatnim tygodniu decyzje nakazujące opuszczenie naszego kraju i orzekli o zakazie ponownego wjazdu od sześciu miesięcy do roku. Najczęstszymi naruszeniami prawa zaraz po nielegalnym wykonywaniu przez cudzoziemców pracy był brak ważnych wiz i tytułu pobytowego oraz przeterminowane pobyty.

 

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners