Z ostatniej chwili

Pościg za 18-latkiem

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 27.09.2018 0 komentarzy

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wczoraj policjanci z prewencji na terenie Tczewa na ulicy 30 Stycznia zauważyli kierowcę samochodu audi, którego podejrzewali, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Stróże prawa postanowili zatrzymać samochód jednak jego kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujący zatrzymanie i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym audi a3.

Kierowca osobówki widząc policjantów przyspieszył i dalej uciekał łamiąc przepisy ruchu drogowego. Policjanci po pościgu na obrzeżach miasta dogonili i zatrzymali 18-letniego kierowcę uciekającego audi. Badanie alkotestem wykazało, że zatrzymany mieszkaniec powiatu gdańskiego był trzeźwy. Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie ma prawa jazdy. Audi trafiło na policyjny parking.

Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał i poddał się dobrowolnie karze. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca odpowie za popełnione wykroczenia, do których doszło podczas próby ucieczki.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners