Z ostatniej chwili

Poszukiwania mężczyzny zakończone sukcesem

Polub nas!
KWP/Karol Pasieka 27.08.2015 0 komentarzy

Szczęśliwie zakończyły się policyjne poszukiwania 87 – latka, którego zaginięcie zgłosiła przebywająca w Sztutowie turystka. Kobieta zaniepokoiła się, gdy starszy pan nie wrócił ze swojej codziennej przechadzki.


W nocy z poniedziałku na wtorek, tuż po północy nowodworscy policjanci otrzymali informację od jednej z turystek zaniepokojonej o swojego ojca. Według zgłoszenia 87- letni mieszkaniec Warszawy, spędzający wakacje w nadmorskim Sztutowie, około godziny 11.00 wyszedł na spacer nad morze i z niego nie powrócił.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma przy sobie telefon, którego nie odbiera, jest samodzielny i miał zwyczaj spacerować po okolicy, ale nigdy nie były to tak długie wyprawy.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Rysopis mężczyzny przekazano podległym patrolom, które pod tym kątem sprawdzały okolice nadmorskich miejscowości. Funkcjonariusze nawiązali też kontakt z placówkami medycznymi i wykluczyli możliwość podejmowania przez nich działań wobec starszego mężczyzny.

Rankiem do funkcjonariuszy dotarła informacja, że mężczyzna skontaktował się z rodziną telefonicznie. Jak ustalili policjanci – starszy pan miał zgubić się w lesie, nie wiedział w którym miejscu i nie potrafił samodzielnie się z niego wydostać. Policjanci natychmiast rozpoczęli sprawdzanie terenów leśnych. Do poszukiwań włączyli się również strażacy ochotnicy ze Stegny oraz rodzina zaginionego.

Już około godziny 12.00 na jednej dróżek leśnych pomiędzy Sztutowem a Kątami Rybackimi szczęśliwie odnaleziono starszego pana. Okazało się, że po tym, jak mężczyzna - zgubił się w lesie, był zbyt wyczerpany i osłabiony by znaleźć powrotna drogę i spędził tam noc. Poza ogólnym zmęczeniem – okazało się, że 87 – latek jest cały i w dobrej kondycji. Mężczyzna powrócił już szczęśliwie do rodziny.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners