Z ostatniej chwili

Pożar ze skutkiem śmiertelnym

Polub nas!
KPPSP Chojnice( opr. Karol Pasieka) 26.01.2016 0 komentarzy

Dnia 22 stycznia o godzinie 20:44 Strażacy z Komendy Straży Pożarnej w Chojnicach ruszyli do pożaru, który miał miejsce w Konarzynach na ulicy Szerokiej.


Data i godzina zgłoszenia zdarzenia: 22-01-2016 20:44

Czas Interwencji [gg:mm]: 03:09

Miejsce zdarzenia: Konarzyny, ul. Szeroka


Po przybyciu na miejsce zdarzenia Strażacy zastali palące się pomieszczenie piwniczne w kompleksie usługowo-handlowym. Po dokonaniu rozpoznania, ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza celem ugaszenia ognia i przeszukiwania pomieszczeń. Ze względu na dynamiczny rozwój sytuacji dowódca zadysponował kolejne siły i środki. W trakcie prowadzenia działań uzyskano informacje, że w środku może znajdować się osoba. Poszukiwania utrudniał gęsty dym ograniczający widoczność i bardzo wysoka temperatura.

Po odnalezieniu osoby poszkodowanej ewakuowano ją na zewnątrz, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego podjęła resuscytację krążeniowo oddechową. Następnie lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Gdy sytuacja była już opanowana oddymiono i przewietrzono pomieszczenia, a następnie ugaszono pożar. Po ugaszeniu pożaru dokładne przeszukano wszystkie pomieszczenia piwniczne. Sprawdzono pomieszczenia znajdujące się nad piwnicą, nie stwierdzono zagrożenia.

Ciało zabezpieczył patrol Policji. Z piwnicy wypompowano wodę, która nagromadziła się z uszkodzonej instalacji wodociągowej. Dopływ wody został zakręcony przez pracownika Gminnych Wodociągów.

Straty oszacowane na miejscu akcji: ogółem=4 tys.zł.

Przejdź do galerii:

8 zdjęć
Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners