Z ostatniej chwili

Pozwól do siebie dojechać

Polub nas!
DD 17.10.2014 2 komentarzy

Policjanci z powiatu wejherowskiego angażują się w kampanię edukacyjną „Pozwól do siebie dojechać”. Celem tego przedsięwzięcia jest uświadamianie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych dlaczego tak ważne jest aby każdy dom czy budynek wielorodzinny był właściwie oznakowany.

Mundurowi w ostatnim czasie zrealizowali spotkania w szkołach podstawowych na terenie miasta Reda oraz Rumia. Po zakończeniu I etapu akcji, dzielnicowi oraz policjanci prewencji przystąpią do realizacji kolejnego etapu – sprawdzania poprawności oznakowania budynków. Niemal każdego dnia zdarzają się przypadki, że wzywane na pomoc służby ratujące życie, nie mogą odnaleźć konkretnego adresu, gdyż posesje nie są oznakowane prawidłowo. W ten sposób czas oczekiwania na pomoc się wydłuża, a powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że w takim przypadku liczy się każda sekunda. Osoba zgłaszające interwencję czy też wzywająca pomocy podczas rozmowy telefonicznej powinna podać wszystkie możliwe dane, tak by służby ratunkowe mogły jak najszybciej do niej dotrzeć. Podczas prelekcji, które już odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Redzie i Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi policjanci nie tylko omawiali w jaki sposób prawidłowo należy wzywać pomocy ale także tłumaczyli dzieciom, dlaczego tak ważne jest prawidłowe oznakowanie każdej posesji. Uczniowie klas III otrzymali także ulotki promujące numer alarmowy 112 wraz z informacją dla rodziców dotyczącą poprawnego oznakowania domu.

Pamiętajmy także, że prawidłowe oznakowanie posesji zgodnie z art 64 Kodeksu Wykroczeń jest obowiązkiem właściciela, administratora, dozorcy, zarządcy budynku lub użytkownika nieruchomości. Na budynku musi znajdować się numer porządkowy i nazwa ulicy, a tabliczka musi być oświetlona i widoczna.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners