Z ostatniej chwili

Śmiertelnie potrącił motocyklistę. Został aresztowany

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 13.08.2018 0 komentarzy

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie 50-latka.

Do tragicznego wypadku doszło na krajowej „szóstce” w Luzinie. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, ustalili, że kierowca volkswagena, jadąc w kierunku Strzebielina, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Wejherowa motocyklistą. 33- letni kierowca jednośladu doznał śmiertelnych obrażeń. Jak się okazało, kierujący passatem był nietrzeźwy - miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

- Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany – informuje Lidia Jeske, prokurator rejonowa. - 50-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości i zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył w tej sprawie wyjaśnienia.


Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie 50-latka. Sąd Rejonowy w Wejherowie przychylił się do wniosku śledczych i podjął decyzję o 3-miesięcznym areszcie. Przypominamy, że za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwunastu lat.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners