Z ostatniej chwili

Staranował ogrodzenie i wjechał w budynek

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 12.07.2017 0 komentarzy

Aż sześć kolizji spowodowali kierowcy na drogach powiatu kwidzyńskiego. Policja apeluje do kierujących o ostrożność.

Od wczoraj w powiecie kwidzyńskim doszło do sześciu kolizji drogowych. Cztery z nich wyglądały dość groźnie. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Policjanci którzy pracowali na miejscu zdarzeń drogowych ustalili, że główna przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około południa na ul. Długiej w Marezie, gdzie 21-letni kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do przydrożnego rowu. Razem z 21-latkiem podróżowała dwójka pasażerów. Kierowca audi został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Kilkanaście minut po godz. 14.00 policjanci zostali wezwani do miejscowości Gilwa Mała, gdzie zderzyły się vw vento i opel zafira. Funkcjonariusze ustalili, że 78-letni kierowca volkswagena również nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającej go zafiry. Do szpitala trafiło 5 osób, które po opatrzeniu zostały zwolnione do domu.

Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drodze, to również przyczyna kolizji na ul. Młynarskiej w Kwidzynie. Około godz. 18.00 kierowca mitsubishi carisma najechał tam na stojącą ciężarówkę. Został ukarany mandatem karnym.

W kolejnym przypadku w Gardei kierowca renault scenic w trakcie wyprzedzania najechał na forda mondeo. Niecałą godzinę później w gminie Ryjewo, kierowca golfa najechał na sarnę, która wtargnęła na drogę.

Ostatnie zdarzenie drogowe miało miejsce ubiegłej nocy. Kilkanaście minut po godz. 2.00 policjanci zostali wezwani na ul. Wiślaną w Kwidzynie. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący osobowym mercedesem 48-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn, uderzył autem w słup energetyczny, wjechał w ogrodzenie i budynek, a następnie jego samochód został przygnieciony przez pęknięty słup. Na szczęście kierowca jechał sam i nic poważnego mu się nie stało.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i radzą, aby odpowiednio wcześnie sygnalizowali planowane manewry na drodze, utrzymywali bezpieczną odległość od innych pojazdów, bezwzględnie zapinali pasy bezpieczeństwa i nie spieszyli się, bo nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych.

Poza tym trzeba pamiętać o posiadaniu sprawnych wycieraczek oraz świateł, które zapewnią dobrą widoczność w czasie deszczu.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners