Z ostatniej chwili

Strzelał z wiatrówki i groził

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 28.09.2018 0 komentarzy

Używając broni pneumatycznej chciał zastraszyć lokatora jednego z mieszkań.

W środę o godz. 13.50 Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie o tym, że przy ul. Wyzwolenia ktoś najprawdopodobniej strzelił z wiatrówki w kierunku drzwi balkonowych jednego z mieszkań. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod podany adres i tam potwierdzili tę informację. Ustalili również, że w chwili strzału w pokoju był zgłaszający i nastąpiło realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Sprawą od razu zajęli się również kryminalni, którzy bardzo dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia, pobliski teren oraz okoliczności samego zdarzenia. Funkcjonariusze przeprowadzili wiele rozmów z osobami mogącymi mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie. W wyniku swojej pracy już następnego dnia kryminalni zatrzymali do tej sprawy 21-letniego mężczyznę. Sprawca został zatrzymany w Nowym Porcie, a w trakcie przeszukania jego samochodu kryminalni zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, z którego najprawdopodobniej oddano strzały. Broń została przekazana do badań biegłemu sądowemu z zakresu balistyki.

Zatrzymany 21-letni mieszkaniec Warszawy dodatkowo okazał się poszukiwany przez stołecznych policjantów. Najbliższą noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia.

Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat więzienia, kierowanie gróźb karalnych jest zagrożone karą więzienia do 2 lat. Zniszczenie mienia jest przestępstwem, za które grozi do 5 lat więzienia.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gwe24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners