Z ostatniej chwili

Szukali "jednorękich bandytów" a znaleźli...

Polub nas!
GB 09.12.2017 0 komentarzy

Funkcjonariusze Izby Skarbowej w Gdańsku, ujawnili w jednym z gdańskich lokali aż dziesięć automatów do gier działających bez wymaganego zezwolenia, o wartości szacunkowej 120.000 zł. Na miejscu ujawniono także inny nielegalny proceder.

Oprócz automatów funkcjonariusze  celno-skarbowi na miejscu zarekwirowali bowiem dodatkowo 0,5 litrowe butelki z nieznanym trunkiem. Jak się później okazało, oprócz nietypowych etykiet butelki zawierały w swoim wnętrzu 24% alkohol. 

Interesujący jest przy tym fakt, że oprócz urządzania nielegalnego handlu – butelki nie zawierały bowiem polskich znaków akcyzy – przestępcy byli nieuczciwi także w stosunku do swoich klientów. Oznaczenia na opakowaniach sugerowały bowiem, iż oferowano im zdecydowanie mocniejszy towar.

Funkcjonariusze KAS ostrzegają przed zakupem tego typu produktów. Legalny alkohol musi spełniać rygorystyczne normy sanitarne. Podczas gdy na produkowanych sprzecznie z prawem substancjach co do zasady nie ma informacji o ich składzie lub są one nieprawdziwe. Taki nieuczciwy sprzedawca może nam wmówić, że mamy do czynienia z bimbrem lub inną nalewką, a każda butelka może zawierać szkodliwe dla zdrowia i życia substancje chemiczne.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners