Z ostatniej chwili

Tajemnicza paczka, alarm i ewakuacja

Polub nas!
Rafał Korbut 21.09.2015 0 komentarzy

Ponad 90 osób – zarówno pracowników, jak i petentów – ewakuowano z wejherowskiego Urzędu Skarbowego. Powodem alarmu i ewakuacji był znaleziony pakunek o nieznanej zawartości.

Paczkę znaleziono pod krzesłem w urzędzie. Na miejsce urzędnicy wezwali policję, zjawiło się też kilka zastępów straży pożarnej oraz wezwano grupę saperską z jednostki antyterrorystycznej z Gdańska i zastęp ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Gdyni. Całkowicie zamknięto ulicę Transportową, zaś siedem osób, które miały bezpośredni kontakt z paczką, zostało czasowo odizolowanych.


Teren wokół skarbówki został odgrodzony i zamknięty dla osób postronnych. Wciąż nie wiadomo co znajduje się paczce.

 

- Policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika urzędu o znalezieniu pakunku i nie było osoby, która byłaby właścicielem tej paczki – wyjaśnia asp. Anetta Potrykus, rzecznik wejherowskiej policji. - Natychmiast na miejsce skierowano policjantów, byli też funkcjonariusze z zespołu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności zapadły decyzje o ewakuacji petentów i pracowników, zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i wezwaliśmy grupę pirotechników w Gdańska.

 

Paczka została zabrana przez saperów i w specjalnym pojemniku przetransportowana w bezpieczne miejsce, gdzie jej zawartość zostanie zbadana.

Przejdź do galerii:

10 zdjęć
Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners