Z ostatniej chwili

Trójka złodziei zatrzymana!

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 27.10.2017 0 komentarzy

Parkowali niedaleko sklepów auto, wchodzili do dyskontu i kradli przedmioty, które najszybciej mogli spieniężyć.

Policjanci z Sopotu w miniony wtorek zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy wspólnie dwukrotnie okradli jeden z sopockich dyskontów.

Podczas pracy nad sprawą policjanci ustalili, że kradzieży tych dopuszcza się złodziejskie trio, kobieta i dwóch towarzyszących jej mężczyzn , którzy z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. W ciągu tygodnia para ukradła towar o łącznej wartości blisko 1800 złotych.

Złodzieje kradli jedynie „chodliwe” towary: kosmetyki, alkohole, kawy, artykuły spożywcze i chemiczne, które później sprzedawali po zaniżonej cenie.

Sposób ich działania był prosty złodzieje najczęściej podjeżdżali pod sklep samochodem, w którym czekał jeden ze wspólników z którym po kradzieży w pośpiechu odjeżdżali. 24 października nie udało im się uciec, ponieważ dwóch mężczyzn zostało ujętych przez pracowników ochrony, kobietę jeszcze tego samego dnia zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego w jej miejscu zamieszkania. Złodzieje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, wczoraj sąd na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego wobec 44-latka zastosował tymczasowy areszt. 25-latek i 40-latka zostali objęci dozorem.

Policjanci podejrzewają, że zatrzymane przez nich osoby dopuszczały się kradzieży w sklepach na terenie Trójmiasta. Te informacje są cały czas weryfikowane i nie wykluczone, że zatrzymani już wkrótce usłyszą kolejne zarzuty.

Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
metropolia.info

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners