Z ostatniej chwili

Trzy wypadki w jeden weekend

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 27.11.2017 0 komentarzy

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu chojnickiego policjanci pracowali przy trzech wypadkach drogowych.

Do pierwszego z nich doszło w piątek (24 listopada br.) na drodze leśnej publicznej na trasie Czernica-Krównia, gdzie samochód osobowy marki Suzuki Jimny zderzył się z maszyną leśną John Deere Harvester. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 53-letni mieszkaniec gminy Brusy kierujący osobowym autem, który został przewieziony do chojnickiego szpitala. Policjanci przebadali uczestników wypadku na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, oboje byli trzeźwi. Teraz mundurowi ustalają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Drugi wypadek miał miejsce w sobotę kilka minut po godzinie 10-tej na trasie Chojnice- Brusy, gdzie kierująca fordem modeno 40-letnia mieszkanka gminy Czersk jadąc w kierunku Brus na prostym odcinku drogi podjęła manewr wyprzedzania pojazdu, czym doprowadziła do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka volkswagenem golfem, którym kierował 32-letni mieszkaniec Tucholi. Następstwem tego zderzenia było to, że w te pojazdy uderzył Seat Ibiza jadący w kierunku Chojnic za którego kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec Brus. Wszyscy uczestnicy zdarzenia, czyli pięć osób z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Trzech uczestników po przeprowadzonych badaniach zostało zwolnionych do domu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Silnie, gdzie kierujący seatem leonem, 21-letni mieszkaniec Tucholi nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i warunków ruchu, w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Volkswagen Golf, którym kierował 44-letni mieszkaniec gminy Chojnice. Siła uderzenia była tak duża, że golf został zepchnięty o kilkanaście metrów dalej i zatrzymał się na przeciwległym pasie ruchu w kierunku odwrotnym niż się poruszał. Kierujący volkswagenem, który podróżował z żoną dzieckiem został przewieziony z obrażeniami głowy do szpitala.

Mundurowi kierowcy niedzielnego zdarzenia 21-letniemu Tucholaninowi zatrzymali prawo jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali również sześć dowodów rejestracyjnych z powodu powypadkowych uszkodzeń. Wszyscy kierujący uczestniczący w tych zdarzeniach byli trzeźwi.

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsadek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów w szczególności przy tak zmieniających się warunkach atmosferycznych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma czynnikami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gwe24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners