Z ostatniej chwili

Wyprzedzał kilka aut i wyjechał na zderzenie czołowe

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 25.09.2018 0 komentarzy

Wczoraj policjanci przez kilka godzin pracowali przy zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych.

Do wypadku doszło o godzinie 08.00 rano na DW 235 tuż przed miejscowością Męciakał, gdzie zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobowym fordem 19-letni mieszkaniec Chojnic podjął manewr wyprzedzania ciągu pojazdów i kiedy był na wysokości wyprzedzanego przez niego samochodu ciężarowego zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Brus peugeotem , którym kierowała 50-letnia kobieta. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz zorganizowali objazdy. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Kierujący z obu aut z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Auta zostały odholowane na policyjny parking. Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu; byli trzeźwi. Policjanci aktualnie ustalają szczegóły wypadku.

Funkcjonariusze apelują aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Jesienna aura i opady deszczu oraz panująca rano mgła, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapominają. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners