Z ostatniej chwili

Zamiast się zatrzymać, postanowił uciec policji

Polub nas!
KWP Gdańsk / KG 12.09.2018 0 komentarzy

Funkcjonariusze udali się w pościg za 20-letnim kierowcą audi.

Wczoraj w nocy policjanci patrolowali okolice miejscowości Ostrowite. Tam mundurowi zauważyli audi, które postanowili zatrzymać do kontroli. Kierowca zignorował jednak sygnały do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna próbował zgubić ścigających go policjantów, zjeżdżając w drogi gruntowe i leśne. Cały czas zajeżdżał mundurowym drogę. Kierujący audi w pewnym momencie wjechał na pole. Tam też uderzył w skarpę, co unieruchomiło pojazd. Jeden z policjantów podbiegł do samochodu chcąc zatrzymać pasażera, który wybiegł z samochodu. Wtedy nieoczekiwanie kierujący gwałtownie cofnął samochodem potrącając otwartymi drzwiami interweniującego policjanta. Do audi podbiegł drugi policjant i obaj mundurowi obezwładnili kierującego. W samochodzie znajdował się jeszcze jeden pasażer .

Jak się okazało samochodem kierował 20–letni mieszkaniec Chojnic. Mężczyzna był trzeźwy. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Jak się okazało uciekał, bo posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzisiaj 20 – latek został przesłuchany. Śledczy po zebraniu materiałów przedstawili mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a także napaści na policjanta. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Mundurowi wystąpili także z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie dozoru wobec 20-latka.

Udostępnij artykuł innym

Dodaj opinię

Reload Image
Wpisz kod *:

Przeczytaj także

Mistrzowie parkowania

45 zdjęć
gle24.pl

Newsletter

NaSygnale.info © 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: GlobalVanet • Mechanika serwisu: CEE Partners